Gülistan Doku’nun ailesi: Savcılık bize herhangi bir bilgi vermedi

  • 19:41 18 Ocak 2020
  • Güncel
DERSİM - Gülistan Doku’nun ailesi, Sarı Saltuk Köprüsü’nde bir aracın kamera kaydına yansıyan kişinin 13 gündür kayıp olan Gülistan Doku olduğu yönünde haberler servis edilse de, savcılıkça kendilerine bu yönlü herhangi bir bilgi verilmediğini belirtti.
 
Dersim’de 5 Ocak’tan bu yana kayıp olan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’dan 13 gündür haber yok. Ekiplerin kayıp Gülistan’ı arama çalışmaları devam ederken, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlattığı soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Gülistan’ın telefon sinyalinin kesildiği 12.00-13.00 saatleri arasında Sarı Saltuk Viyadüğü'nden geçen bütün araçları Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kayıtlarıyla tespit etti.
 
Ekiplerin çalışmaları sonucunda saat 12.24'te, Pertek ilçesinden Dersim'e doğru yol alan bir aracın kamerasına Sarı Saltuk Köprüsü’nden geçerken, köprü üzerinde çömelmiş bir kişinin yansıdığı belirlendi. 
 
Görüntülerdeki kişinin Gülistan olup olmadığı yönünde araştırmalar devam ederken, bugün kimi basın yayın organlarında kameraya yansıyan kişinin Gülistan olduğunun kesinleştiği yönünde kaynaksız haberler servis edildi. 
 
Ancak Gülistan’ın ailesine söz konusu kişinin kızları olduğu yönünde şimdiye kadar bir bilgi verilmiş değil.
 
Mezopotamya Ajansı’nın ulaştığı ailesi fertleri, görüntüleri incelemeye alan soruşturma savcılığı tarafından şu ana kadar kendilerine bu yönlü herhangi bir bilgi vermediğini ifade etti.