Günün şiddet çetelesi: Bir kadın yaşamını yitirdi, bir kadın yaralandı

  • 18:41 22 Ocak 2020
  • Güncel
AYDIN / MANİSA - Nazilli ilçesinde Fatih Alp Ürgen'in evi ateşe vererek katletmeye çalıştığı ve ağır yaralanan Gamze Esen, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Manisa’da ise Kaan Akça isimli kerke, Ummuhan Akça’yı ağır yaraladı.  
 
Aydın’ın Nazilli ilçesinde Fatih Ürgen'in, dini nikahla evli olduğu Gamze Esen’le yaşadığı evde pazartesi günü yangın çıktı. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri geldi. Çıkan yangında yaralanan iki kişi Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. 
 
Yaralılardan durumu ağır olan Gamze ise İzmir’deki Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Gamze, hastanede yaşamını yitirdi.
 
Yangın çıkan evde yapılan araştırmada ise evi Fatih Alp Ürgen'in ateşe verdiği ortaya çıktı. Evdeki incelemede benzin bidonunun bulunduğu, failin de ifadesinde evi ateşe verdiğini söylediği kaydedildi.
 
Manisa’da erkek şiddeti: Bir kadın yaralandı
 
Manisa’nın Kula ilçesinde Kaan Akça, annesi Ummuhan Akça’yı kesici silahla katletme girişiminde bulundu. Dün yaşanan saldırının ardından Ummuhan, Salihli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. 
 
Saldırının ardından kaçan Kaan Akça ise gözaltına alınarak, Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Fail, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.