Şırnak ve ilçelerinde operasyon: 90 yaşındaki kadın darp edildi

  • 11:37 15 Şubat 2020
  • Güncel
ŞIRNAK - Şırnak merkez ve ilçelerinde yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alınırken, 90 yaşındaki Fatma Şen polislerce darp edildi.  
 
PKK Lideri Abdullah Öcalan’a dönük gerçekleştirilen 15 Şubat uluslararası komplonun yıldönümünde yine gözaltılar başladı. Şırnak merkez ve ilçelerinde bugün sabah saatlerinde bazı evlere polisler tarafından baskınlar düzenlendi. Şırnak merkezde yapılan ev baskınlarında Mehmet Hazar isimli yurttaş gözaltına alınırken, birçok evin kapılarının kırıldığı ve evlerin dağıtılarak arandığı aktarıldı.
 
90 yaşındaki kadın darp edildi
 
Şırnak’ın İdil ilçesinde de sabah saatlerinde Özel Harekat polislerin bir çok evi bastığı ve kapıları kırdığı öğrenildi. Söz konusu ev baskınlarında Mehmet Gidan ve Nürettin Şen isimli yurttaşlar gözaltına alınırken, İdil Belediye Eşbaşkanı Murat Şen’in annesi Fatma Şen (90) ve yeğeni Abdurrahim Şen’in de polislerce darp edildiği öğrenildi.  
 
 Cizre’de de birçok eve yapılan baskında Serhat Vesek, Seyit inanç, Serhat İnaç, Mikail Bayık ve ismi öğrenilemeyen 7 kişi gözaltına alındığı bilgisine ulaşıldı.
 
Gözaltı sayısının artabileceği kaydedildi.