Mardin’in 7 ilçesinde okullar tatil, Şırnak’ta köy yolları ulaşıma kapandı

  • 18:57 13 Şubat 2020
  • Yaşam
MARDİN / ŞIRNAK - Mardin ve Şırnak'ta yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken, Mardin'in 7 ilçesinde okulların tatil edildiği duyuruldu.
 
Mardin ve Şırnak’ta devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kar yağışı nedeniyle Mardin Valiliği Artuklu, Midyat, Yeşilli, Derik, Ömerli, Savur ve Dargeçit ilçelerinde okulların yarın da tatil edildiğini duyurdu. Ayrıca kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de idari izinli sayılacağı duyuruldu.
 
Ulaşımın  da etkilendiği kentte, Karayolları Genel Müdürlüğü ve belediye ekipleri ana yollarda çalışmalarını sürdürüyor. Kentte ana yollarda yapılan tuzlama ve yol açma çalışmalarının aksine ara sokaklarda herhangi bir çalışma olmaması nedeniyle sıkıntı yaşanıyor.
 
Mardin’in birçok ilçesinde kırsal mahallelere ulaşımın neredeyse durma noktasında olduğu kaydediliyor. Yağış nedeniyle Ankara, İstanbul ve İzmir’den Mardin’e yapılması gereken 4 uçak seferi de iptal edildi. 
 
Şırnak’ta da yoğun kar yağışından dolayı ulaşımda aksaklıklar yaşanırken, Şırnak'ı Hakkari ve Siirt'e bağlayan yollar kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Şırnak'a bağlı Uludere, İdil, Cizre, Güçlükonak ve Beytüşşebap ilçelerine bağlı 143 köy yolunun da ulaşıma kapalı olduğu bildirildi.